کوبیدگی فرش

دانستنی روز

کوبیدگی فرش

اجسام سنگین و حرکت مداوم باعث مشکلات زیادی برای فرش می شود. حتما تا به حال متوجه شده اید که پس از برداشتن وسایلی مانند پایه مبل یا میز از روی فرش، جای آن ها به طور کامل باقی می ماند و در برخی موارد به راحتی قابل جدا شدن نیست. هرچه اجسام سنگین بیشتر روی فرش بمانند یا بیشتر حرکت کنند، حفره ها و فرورفتگی های فرش بیشتر می شود. در این مواقع باید به دنبال راهی مناسب برای جلوگیری از برخورد فرش با آن باشید.

به طور کلی همیشه بهتر است اقدامات لازم برای جلوگیری از خراب شدن فرش انجام شود که در ادامه به آن می پردازیم. اگر فرش شما آسیب زیادی دیده است، احتمالاً باید برای برداشتن آن به یک قالیشویی خوب در اصفهان مراجعه کنید. در این مقاله چند روش ساده را به شما آموزش می دهیم تا بتوانید به راحتی بسیاری از خمیر را به تنهایی از روی فرش پاک کنید.
شکستگی فرش چیست؟

له شدن فرش زمانی اتفاق می افتد که برخی وسایل سنگین به مدت طولانی روی فرش می مانند و برای مدت طولانی حرکت نمی کنند. اگرچه فرش های ماشینی از مواد محکمی مانند اکریلیک ساخته می شوند و بسیار بادوام هستند، اما تنها گذاشتن آن ها می تواند روی آن ها تاثیر بگذارد. فرش های دستباف نفیس هم همینطور. بنابراین همیشه توصیه می شود از ضربه گیر برای پایه مبلمان و میز استفاده کنید و هر چند روز یکبار آنها را جابجا کنید تا به طور کامل از این گونه مشکلات جلوگیری شود.

روش های از بین بردن کوبیدگی فرش

به طور کلی از بین بردن کوبیدگی های فرش کار سخت و غیر ممکنی نیست. برای این کار باید چند عملیات اساسی را انجام دهید تا فرش در بهترین حالت قرار گیرد. ابتدا سطح فرش را چندین بار جاروبرقی بکشید تا الیاف تا حد ممکن صاف بماند. در صورت امکان فرش را بردارید و برای چند ساعت در جای خود قرار دهید. اگر در آپارتمان زندگی می کنید، یکی از اتاق ها را برای این منظور رزرو کنید. سپس می توانیم به مراحل بعدی برویم.
چگونه برآمدگی های فرش را با یخ از بین ببریم

استفاده از یخ برای صاف و صاف کردن الیاف فرش بسیار ساده و کاربردی است. برای از بین بردن کوبیدگی های فرش با یخ، ابتدا به کف خانه خود توجه کنید. اگر کف از موادی مانند چوب ساخته شده است، وسایلی مانند حوله یکبار مصرف یا سفره را زیر قسمت آسیب دیده فرش قرار دهید تا رطوبت ناشی از آب شدن یخ به خانه آسیب نرساند. به طور کلی یخ خاصیت جذب خوبی دارد و با آب شدن الیاف فرش را صاف می کند.
تا كنون نظري ثبت نشده است
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در فارسی بلاگ ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.