شستن فرش دست باف

دانستنی روز

شستن فرش دست باف

شستن فرش دست باف

فرش دست باف یکی از منحصر به فردترین انواع فرش است که ترکیبی از فرهنگ و اصالت ایران باستان است. بنابراین مراقبت از فرش دست باف و شستشوی فرش دستباف در اصفهان نیازمند مراقبت و ظرافت خاصی است. این فرش ها را به دلیل وجود گرد و غبار و ظرافت فرش ها به طور کامل در خانه بشویید و ظرافت فرش ها اثر چندانی ندارد. بنابراین برای شستن فرش دستباف در اصفهان بهتر است از خدمات کارخانه فرش شویی استفاده شود.

اما اگر فرش دست باف به درستی شسته نشده باشد، فرش ظاهر خود را از دست می دهد و ساختار آن آسیب می بیند.


نکاتی برای شستن فرش های دست ساز اصفهان

برای شستن فرش ها و جلوگیری از آسیب هایی که می تواند ناشی از شستشوی غیر هنجاری باشد، رعایت نقاط خاصی ضروری است. نقاطی که فرش های دستباف را در اصفهان می کنند زود زرد نمی شوند یا حتی می پوسند. شستن فرش دست باف در اصفهان تخصص کارخانه ای قالیشویی همیشه تمیز است.

اولین قدم گرد و غبار فرش قبل از شستن فرش دست باف اصفهان است.

مهم ترین نکته ای که باید در هنگام شستن فرش های دستباف در نظر گرفت این است که آیا فرش های دست ساز دوباره رنگ می شوند یا نه. برای این کار باید دستمال سفید را خیس کنید و روی بخش کوچکی بمالید.

اگر دستشویی سفید از روی فرش خارج شود بهتر است عملیات شستشو را در مراکز شستشوی فرش اصفهان ترک کنید. تیم ما آماده ارائه خدمات مربوط به شستن فرش دست ساز 24/7v است.

دومین نکته مهم در فرایند شستن فرش های دستباف این است که فرش باید روی سطحی سخت و سفت قرار گیرد تا آب اضافی زیر آن باقی نماند و به راحتی برداشته شود.

دمای آب این فرش دستباف باید کاملا گرم باشد. برای شستن فرش های دست ساز اصفهان از آب سرد یا گرم استفاده نکن، چرا که رنگ فرش دست ساز به دلیل تماس با گرما از بین می رود.

منبع: https://hamishehtamiz.com/washing-handmade-carpets

تا كنون نظري ثبت نشده است
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در فارسی بلاگ ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.