اهمیت فرش

دانستنی روز

اهمیت فرش

فرش یکی از عناصر اساسی تزیین خانه های ایرانی است. اگرچه مبلمان و خدمات چوبی در چیدمان خانه جای ویژه ای پیدا کرده اند، اما خانه بدون فرش هنوز کمی خالی به نظر می رسد. اهمیت نقش فرش در تزیین، فرش حالت گرم و صمیمی به فضای خانه می دهد و نقش بسیار مهمی در زیبایی آن ایفا می کند. این مقاله توسط قالیشویی همیشه تمیز ارائه شده است

امروزه با پیشرفت صنعت فرش شاهد فرش های مختلف در بازار هستیم که هر کدام طراحی و نقش ویژه ای برای همه سلیقه ها دارند و می توانند در مکان های مختلف مورد استفاده قرار گیرند. این آیتم از کارخانه شستشوی فرش هنوز هم تمیز برای کاربران در نظر گرفته شده است

اهمیت فرش

فرش ایرانی برای همه مردم جهان آشناست و امروز حضور آن را در دکوراسیون بیشتر خانه های خارج از کشور می بینیم. انتخاب فرش باید با دقت انجام شود تا از آنومالی ها و عدم تعادل در دکوراسیون داخلی جلوگیری شود.

در هنگام انتخاب فرش نه تنها رنگ و طرح باید در نظر گرفته شود، بلکه نحوه قرار گرفتن فرش و محل قرار گرفتن آن و چگونگی در نظر گرفتن آن نیز باید در نظر گرفته شود. اندازه فرش باید به گونه ای باشد که لبه های آن زیر پایه مبل باشد اما گاهی می توان آن را به گونه ای دیگر مرتب کرد.
اهمیت نقش فرش در دکوراسیون و نحوه تنظیم و قرار دادن آن:

برای بزرگ شدن فضای زندگی و افزایش فاصله از مبل ها باید مبل را روی فرش قرار داد تا پایه های جلویی روی فرش و پایه های پشت روی زمین قرار گیرد.

    اگر فرش بزرگی در اتاق شما وجود دارد، صندلی ها یا مبل ها را در اطراف آن قرار داده تا پایه آن ها روی فرش قرار گیرد. این نوع آرایش زیبایی فرش را دو برابر می کند و فرش را موتیبیل تر می کند.
    فرش را در فاصله 45 سانتی متری از دیوار هر طرف مرتب کنید. از این روش می توان در اتاق های کوچک و بزرگ استفاده کرد.
    برای ایجاد فضای مدرن و زیبا در اتاق بهتر است فرش را چند سانتی متر از کف کوچکتر کنیم تا هنگام دور انداختن از دیوار دور شود.
    اگر می خواهید یک فرش بزرگ را در اتاق خواب پهن کنید، برای زیبایی اتاق، بهتر است فرشی که زیر تخت دراز می شود 45 سانتی متر بزرگتر از اندازه تخت باشد. اگر فرش کوچک است، زیر تخت بروید و نگاه مشخص نیست.مقاله : رفوگری فرش
    اگر فرش کوچکی را برای اتاق خواب انتخاب کرده اید، جلوی تخت آن را پهن کنید.
    ویکر انتخاب شده برای میز ناهارخوری باید بزرگتر از میز و فراتر از موقعیت نشسته باشد، به طوری که هنگام برداشتن صندلی ها، پایه صندلی ها روی تشک باشد.
    از فرش های باریک یا فرش برای راهرو استفاده کنید. پر کردن فضای باریک راهرو با فرش ایده بسیار جالبی در
تا كنون نظري ثبت نشده است
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در فارسی بلاگ ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.